مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

امروزه ضرورت و اهميت مشتري در سازمان ها چنان بالا رفته كه گرايش سازمان ها از توجه صرف به محصول/خدمت و بالا رفتن قیمت سهام خود به سمت مشتري تغيير پيدا كرده است. در این میان یکی از مباحث پر طرفدار بحث مديريت روابط با مشتريان الکترونيکي است، روابط الکترونیک با مشتری نتيجه يکي از تغييرات بنيادين در باورها و مفاهیم جدید تجارت ميباشد و آن تغيير رويکرد سازمان ها از روابط انبوه و کلي با گروه هاي مختلف مشتريان به روابط تک تک و مجازي با آنها از طريق فناوري اطلاعات و ارتباطات ميباشد.

با توجه به استفاده گسترده از اينترنت در دنياي امروز، ديگر رو شهاي سنتي براي رسيدن به مفاهيم اساسي مدیریت ارتباط با مشتری جوابگو نمي باشد. درچنین شرایطی مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیک به عنوان یک راهبردی مناسب در زمینه های؛ بازاریابی، فروش و خدمات آنلاین میتواند در پیدا کردن و نگهداری مشتریان به عنوان بزرگترین سرمایه شرکت نقش مهمی ایفا نماید.
کلید واژه ها: CRM، مدیریت ارتباط با مشتری الکترونیک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>