هدایت بخش خصوصی به سمت آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان تهران، تلفیق تحصیلات دانشگاهی تئوریک و مهارت‌های عملی فنی‌وحرفه‌ای را در برون‌رفت از معضل بیکاری موثر دانست.

حمیدرضا خانپور‌ اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰ استاندارد شغل و شایستگی از سوی سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور تدوین شده و ۸۰ درصد آموزش‌های مهارتی در استان تهران توسط آموزشگاه‌های خصوصی ارائه می‌شود از این‌رو درصددیم با هدایت بخش خصوصی به سمت آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار، زمینه حضور این بخش را بیش از پیش نیز گسترش دهیم.

وی مهم‌ترین رویکرد سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای را آماده‌سازی و توانمندسازی جوانانی ذکر کرد که درصدد ارتقای مهارت، یافتن شغل مورد علاقه و ورود به بازار کار هستند.

مدیرکل آموزش فنی‌وحرفه‌ای استان تهران، استقلال مالی کارجویان و کارآموزان را مورد تاکید قرار داد و گفت: کارجویان و کارآموزانی که در سطوح تحصیلی متوسطه، دیپلم و کارشناسی به مراکز ثابت دولتی و موسسات کارآموزی آزاد مراجعه می‌کنند، اغلب بضاعت مالی مناسبی ندارند اما درصورتی که انگیزه آنها به سمت مهارت‌آموزی سوق یابد، در ایجاد اشتغال مولد و پایدار موثر است.

منبع: سایت خبری تحلیلی کسب و کار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>