۲۰۰ میلیون دستگاه از ویندوز ۱۰ بهره می‌برند

آپگرید رایگان ویندوز ۱۰ ظاهرا با استقبال خوبی از سوی کاربران روبه‌رو شده است. در ماه اکتبر، مایکروسافت اعلام داشت که ۱۱۰ میلیون دستگاه این نسخه را دریافت کرده و حالا این رقم به ۲۰۰میلیون دستگاه رسیده است.

مایکروسافت نخستین‌بار ویندوز ۱۰ را به‌عنوان آپگریدی رایگان برای ویندوز ۷ و ویندوز ۸/۱  ارائه کرد و کمتر از ۶ ماه بعد، پرتوان به‌پیش می‌راند تا شمار کاربرانش را به یک میلیارد برساند.

اما نکته‌ای که وجود دارد، این است که آیا مایکروسافت می‌تواند طی سال‌های آتی این روند صعودی را ادامه دهد یا خیر؟ همان‌طور که گفته شد، این آپگرید در ابتدا به‌صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار گرفت اما بعید نیست که در ماه‌های آتی، شرکت موردبحث برای استفاده‌کنندگان از سیستم عامل محبوبش مبلغی را درنظر بگیرد. شمار دستگاه‌هایی هم که تا به‌امروز ویندوز ۱۰ روی آنها نصب شده، شاخص خوبی است. برای تشخیص می‌توان رویکرد این شرکت مستقر در ردموند را برای تشویق توسعه‌دهندگان به ساخت اپلیکیشن برای آن سنجید. این کمپانی مدعی است که در جریان سال ۲۰۱۵ میلادی، ویندوز استور رشد خوبی را تجربه کرده که این مساله نیز تا حدود زیادی مرهون افزایش شمار دانلودهای پولی از آن است. این رشد مطلوب می‌تواند مشوقی باشد برای توسعه‌دهندگان به مشارکت بیشتر اما متاسفانه حرکت مایکروسافت برای توسعه اپلیکیشن‌های فراگیر روندی کند را تجربه کرده است و ابراز تمایل برخی نام‌های بزرگ صنعت به آنها نیز در تغییر این روند مفید نبوده است. اما مایکروسافت در تلاش است تا علاوه‌بر افزایش شمار کاربران ویندوز ۱۰، دسترسی به سرفیسبوک خود را هم افزایش دهد. دریافت پیش سفارش برای این محصول از فردا در اتریش، استرالیا، فرانسه، آلمان، سوئیس، نیوزیلند و انگلستان آغاز می‌شود. عرضه این دستگاه‌های سفارش‌گذاری شده نیز قرار است که از ۱۸ فوریه امسال، از استرالیا و نیوزیلند آغاز شود. گفتنی است که مایکروسافت در تلاش است تا سرفیسبوک را به چین و هنگ‌کنگ هم عرضه کند و به‌زودی پای آن به بازار ژاپن هم باز می‌شود.

منبع: سایت خبری تحلیلی کسب و کار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>