رنگ‌های موردعلاقه زنان و مردان

شایان‌ذکر است که محیط زندگی فردـ خصوصاً مفاهیم فرهنگی نقش خیلی مهمی در علاقه‌مندی افراد بهرنگ‌های خاصی دارد. مثلاً مقاله‌ای در مجله اسمیت سونیان توضیح می‌دهد که چگونه آبی به رنگی برای پسرها و صورتی به رنگ دخترها تبدیل‌شده است.
مهم‌ترین نکته قابل‌توجه در این تصاویر، علاقه هر دو جنس مرد و زن به رنگ آبی است، اما درباره رنگ بنفش هیچ شباهتی باهم ندارند. رنگ بنفش در صدر لیست رنگ‌های موردعلاقه خانم‌ها است. در رابطه با درک رنگ، مردان رنگ‌های تند را ترجیح می‌دهند، درصورتی‌که زنان رنگ‌های ملایم‌تری را دوست دارند.
بهتر است برای طراحی لوگوی خود این اطلاعات را در ذهن داشته باشید. چراکه در جذب مصرف‌کنندگان تأثیر به سزایی دارد.
در خاتمه باید خاطرنشان کرد تفاوت است بین شهرت و برند بدین گونه که:
می‌توان عملکرد برند را به عمل ضرب و شهرت را با عمل جمع تشبیه کرد. شهرت حاصل جمع فعالیت‌ها و اظهارنظرهای گذشته تا امروز سازمان است، اما برند ساخته می‌شود که این شهرت را به کسب درآمد و پول نزدیک کند. پس یکی از وظیفه مدیریت برند، حفاظت از شهرت سازمان به‌منظور حفظ اعتماد و اعتبار است. برند نقشی پویا و کنش گرا، اما شهرت نقشی تدافعی دارد. ولی هر دو برای سازمان ضروری است. هر یک می‌تواند دچار مشکل شده و آسیب ببینند و آسیب یکی بر دیگری تأثیر خواهد گذاشت.
از زبان آقای وارن بافت مولتی میلیاردر آمریکایی، موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم اظهار می‌داریم:
شهرت شبیه به عضوی از بدن است که می‌توان آن را حفظ کرد، اما نمی‌توان آن را ترمیم کرد. جالب آنکه در مقاله‌ای که اخیراً در سالن ریوو از دانشگاه ام آی تی به همین مورداشاره شده و این دو را به‌اختصار مقایسه کرده است:
برند یک مفهوم مشتری محوری است. شهرت یک مفهوم شرکت محور است. برند در مورد ارتباط و تمایز است و شهرت در مورد حقانیت و درستی شهرت، موتور محرک برند و کسب‌وکار شما است. اعتبار و ثبات شهرت سبب جذب مردم، سرمایه‌گذاران و رهبران خواهد بود و اگر می‌خواهیم حمایت سهامداران در تخصیص منابع در دسترس خود به سازمان را داشته باشیم باید برند سازی کنیم.
منبع: اقتصاد آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>