فواید برند سازی

برند سازی موجب افزایش میزان وفاداری مشتریان می‌شود. داشتن برند قوی به شکل مؤثری به موفقیت فرآیندهای بازاریابی و فروش شرکت تعاونی کمک می‌کند. برند موجب افزایش مضاعف اعتبار شرکت تعاونی در بازار می‌شود و تولید ثروت و درآمد بیشتر، نتیجه مستقیم ایجاد برند قوی و مدیریت صحیح آن است.
امروزه آگاهانه یا ناآگاهانه مهم‌ترین دلیل انتخاب و ارتباط با کالای یک شرکت درک (تصویر ذهنی) مشتری از برند آن است. برند مستحکم با جلب احساسات و عواطف مشتریان، آن‌ها را در تنگناهای اقتصادی و فنی در کنار شرکت تعاونی نگاه می‌دارد.
برند قدرتمند به توسعه فعالیت‌های شرکت تعاونی هدف بخشیده و الهام‌بخش خواهد بود. به‌عبارت‌دیگر، سرمایه‌گذاری در ایجاد و توسعه برند به‌طور غیرمستقیم از طریق افزایش نوآوری‌ها موجب افزایش درآمدهای شرکت تعاونی، خصوصاً در شرایطی همچون شرایط اشباع بازار که نوآوری تنها راه بقا در آن است، می‌شود.
باید یادآور شد که برند سازی یا برندینگ، فرآیندی نیست که یک واحد تولیدی یا تجاری به‌تنهایی قادر به انجام آن باشد، تک‌تک اجزای ارتباطی شرکت تعاونی در فرآیند برند سازی نقش بسیار مهمی دارند و باید به برند همچون پرستیژ و شخصیت در بازار نگاه شود!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>